Dhënia e sadakasë hajnit

Dhënia e sadakasë hajnit

Një njeri kishte thënë:

– Do të jap sadaka.

Doli dhe e dha sadakanë në dorë të një hajni.

Të nesërmen të tjerët thoshin:

– Dje ky njeri i ka dhënë sadaka hajnit.

Ai tha në vetvete:

– O Zoti im!

Vetëm Ty të takon falënderimi!

Unë prapë do të jap sadaka.

Atij pastaj i paraqitet (në ëndërr) një zë duke i thënë:

– Sadakaja e jote e dhënë hajnit, ndikoi që ai të largohet nga vjedhja.

Dr. Musli Vërbani

“365 tregime për fëmijën tuaj brenda 12 muajve të vitit”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s