ÇKA I LEJOHET BURRIT ME VEPRUA ME GRUAN E TIJ DERI SA AJO TË JETË NË FAZËN E MENSTRUACIONIT

ÇKA I LEJOHET BURRIT ME VEPRUA ME GRUAN E TIJ DERI SA AJO TË JETË NË FAZËN E MENSTRUACIONIT

Ka ardhur një njeri te i Dërguari i Allahut s.a.v.s. dhe i ka thënë: Çka më lejohet mua në gruan time deri sa ajo të jetë me menstruacion?

Iu është përgjigj: E vendos jetekun deri në pjesën e epërme e pastaj çka të duash vepro prej pjesës së mesme të trupit e më lartë.(E ka regjistrua Maliku)

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s