CILI ËSHTË NAMAZI MË I VLEFSHËM

CILI ËSHTË NAMAZI MË I VLEFSHËM

E kanë pyetur të Dërguarin e Allahut s.a.v.s.: Cili namaz është namazi më vlefshmi?

Është përgjigj:

Namazi ku e ka lutjen më të gjatë dhe më të thellë të Kunutit. (E ka regjistrua Ahmedi)

Po cili namaz i natës është më i vlefshmi ?

Është përgjigj: Namazi i mesit të natës edhe pse falet shkurt.

Po ashtu është pyetur: Cila orë është ora më e afërta tek Allahu nga orët tjera?

Është përgjigj: Po, është ora e thellësisë së natës, a po mesnatës.(E ka regjistrua Nesaiju)

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s