PUNA E CILA TË SHPIE NË XHENET DHE PUNA E CILA TË SHPIE NË XHEHENEM

PUNA E CILA TË SHPIE NË XHENET DHE PUNA E CILA TË SHPIE NË XHEHENEM

Është pyetur i Dërguari i Allahut s.a.v.s.: Cila punë të shpie në xhenet?

Është përgjigj: Sinqeriteti, pse sinqeriteti i robit të Allahut është mirësi, mirësia e shti të besojë, e kur të besojë shkon në xhenet.

Është pyetur i Dërguari i Allahut s.a.v.s.: Cila punë të shpie në xhehenem?

Është përgjigj: Rrena, pse kur të rrenë robi mëkaton e mëkatimi e shtyn në pabesim, e pabesimi e shpie në zjarr të xhehenemit. E ka fol të vërtetën i Dërguari i Allahut s.a.v.s.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s