Mësuesi pa mend

Mësuesi pa mend

Në një shkollë ishte një mësues.

Ai nuk besonte në ekzistimin e Zotit.

Një ditë prej ditëve mësuesi hyri në klasë dhe i pyeti nxënësit:

– A më shihni?

– Po, të shohim – i thanë nxënësit.

– Pra unë ekzistoj – tha mësuesi.

Pastaj pyeti.

– A e shihni dërrasën e zezë?

– Po – iu përgjigjën nxënësit.

– Pra edhe dërrasa e zezë ekziston.

– A i shihni bankat?

– Po, i shohim bankat.

– Pra edhe bankat ekzistojnë.

Pastaj i pyeti:

– A e shihni Zotin?

– Jo – u përgjigjën nxënësit.

– Atëherë ku është Zoti, pasi ne nuk e shohim?

Njëri prej nxënësve i cili ishte i zgjuar, u ngrit në këmbë dhe i pyeti nxënësit:

– A e shihni mendjen e mësuesit?

– Jo – iu përgjigjën nxënësit.

– Atëherë mësuesi nuk paska mend!

Dr. Musli Vërbani

“365 tregime për fëmijën tuaj brenda 12 muajve të vitit”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s