NAMAZI I MESËM

NAMAZI I MESËM

Është pyetur Muhamedi s.a.v.s. për namazin e mesëm, ka thënë: Ai namaz është namazi i ikindisë.

Është pyetur: Cili namaz është më i vlefshmi?

Është përgjigj: Më i gjati me lutje e përkushtueshmëri.(AHMEDI)

A ka ndonjë moment ku robi i Allahut është më afër Allahut se në momentet tjera?

Muhamedi a.s. ka thënë: Po, momenti i thellë dhe i mesit të natës. (NESAIJU)

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s