DËGJIMI I KËNGËVE

DËGJIMI I KËNGËVE

Pyetje: Cili është vendimi i sheriatit për dëgjimin e këngëve prej këngëtarëve dhe këngëtareve?

Përgjigje: Të largojnë nga devotshmëria, dhe dëgjimi i urdhrave të Allahut, dhe ia humb njeriut drejtpeshimin.

Nuk ka mirësi prej të mirës pas së cilës është zjarri dhe nuk ka të keqe prej të keqes pas së cilës është xheneti.

Patjetër duhet me i vendos në peshojë fillimin e çështjeve me përfundimin e tyre.

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s