NUK PAKËSOHET PASURIA DUKE DHËNË SADAKA

NUK PAKËSOHET PASURIA DUKE DHËNË SADAKA

 

Pyetje: i Dërguari i Allahut s.a.v.s. ka thënë:

“Nuk pakësohet pasuria duke dhenë sadaka.” Si është e mundur kjo?

 

Përgjigjja: Ashtu shtohet uji i bunarit sa më shumë të thellosh bunarin dhe të marrësh ujë aq më shumë i shtohet burimi dhe rritet uji.

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s