Lëkura e deles së ngordhur a është e lejuar apo e ndaluar?

Lëkura e deles së ngordhur a është e lejuar apo e ndaluar?

 

Përgjigje:

Çdo lëkurë e cila teret është e pastër, përpos lëkurës së njeriut, i cili është veç i nderuar, dhe lëkura e derrit, e cila është e papastërti (e terur apo e paterur).

 

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Shkëputur nga “Fetva”

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s