Kush janë mashtruesit?

Muhamed Muteveli Esh-Shaëravi

Përktheu: Dr. Musli Vërbani

Kush janë mashtruesit?

 

Ne sqaruam se hipokrizia është dukuri dobësie sepse ka dallim nëse bëhet hipokrizi në çështje e cila nuk ndërlidhet me fenë.

Të supozojmë se umeti nuk janë fetarë dhe është përplot hipokritë të cilët janë hipokritë në çështje shtetërore ose në çështje tjera dhe themi: Ato i arsyetojmë sepse tregojnë hipokrizi ndaj atyre të cilët janë të ngjashëm me to.

Mirëpo, të bëhet hipokrizi ndaj atij i cili është më i fortë. Të bëjë hipokrizi ndaj atij i cili e mposht hipokrizinë e atij. Ai hipokrizon atë, i cili ia kthen hipokrizinë dhe nuk i bën kurrfarë dobie.

يُخَادِعُونَ اللَّهَ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَمَا يَخْدَعُونَ إِلَّا أَنفُسَهُمْ وَمَا يَشْعُرُونَ

“Ata mundohen ta mashtrojnë Allahun dhe besimtarët, përkundrazi, ata janë duke mashtruar vetëm veten e tyre, por nuk e ndjejnë.” (El-Bekare : 9)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s