Dr. Musli Vërbani pati paralajmëruar rreth ekstremizmit të vehabistëve

Dr. Musli Vërbani pati paralajmëruar rreth ekstremizmit të vehabistëve

 

Në gusht të vitit 2012 Dr. Musli Vërbani paralajmëroi rreth ekstremizmit të vehabistëve, sot të ashtuquajtur ISIS:

“Vehabistët nuk e lejojnë lirinë e shprehjes së tjerëve. Dhe këtu duhet të ndalemi. Sepse ai në momentin kur të thotë pabesimtar, prej atij momenti duhet me e ruajt shpinën, se ai thotë: E kam sevap (shpërblim), e kam të lejuar pasurinë tënde me ta marr, me ta vjedh prej xhepit dhe është e lejuar me të mbytë me të rrah edhe çkado.”

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s